Skateshop Day czyli święto skateshopów

0

skateshopday-czyli-swieto-skateshopow

Skateshop Day czyli święto skateshopów

Czym jest święto skateshopów?

Dzień Skate Shopu to dzień, który ma na celu zachęcenie skejtów do odwiedzin lokalnego skateshopu i okazania wsparcia. Bardzo często właściciele skate shopów jednoczą skejtów i są wsparciem lokalnej sceny organizując różnego rodzaju eventy. Święto to jest dość młode i nie występuje jeszcze w polskim kalendarzu. W tym roku będzie obchodzone dopiero po raz piąty w swojej historii. W poprzednich latach skateshop day wypadał 18.02, a w tym roku wypada 17.02 (ze względu na rok przestępny).

support-your-local-skateshop-przypau

Dlaczego takie święto akurat w lutym?

W większości krajów poza Kalifornią panuja prawdziwe zimy, a luty jest zawsze jednym z najbardziej „martwych” miesięcy dla wielu małych sklepów, które skupiają się głównie na deskorolce. 

Kto stoi za dniem skateshopów?

Dwóch starych przyjaciół, którzy kochali jazdę na deskorolce oraz muzykę. Scotty Coats wiódł życie poświęcone muzyce, a Chris Nieratko poświęcił swoje życie jeździe na deskorolce, ostatecznie otwierając NJ skateshop w 2003 wraz z dwoma kumplami z dzieciństwa – Stevem Leonardo i Trovem Jankowskim. Piękna rzeczą jest też fakt, że istenieje kolektyw właścicieli skateshopów z całego świata, którzy pomagają w kierowaniu „Dniem Skate Shopu” tak aby był jak najbardziej inspirujący i wpływowy.

Chris-NIeratko-and-Scotty-Coats-by-Reda-skateshop-day
Chris Nieratko i Scotty Coats foto by Reda

Dlaczego to święto powinno mnie obchodzić?

W Deskorolce jest magia. Całe piękno polega na tym, że jak zaczynasz jeździć na desce to zaczynasz być częścią kultury skate – zostajesz skejtem. Możesz stwierdzić, że masz wszystko w dupie, zabrać deskę w samolot i polecieć na drugi koniec świata. Gdy znajdziesz tam skateshop to zostaniesz przywitany jak brat. Nawet jak nie będziesz miał grosza w portfelu to albo ktoś Ci pomoże przekimać albo podpowie jak to zrobić i gdzie. Jak jeździsz na desce to nigdy nie będziesz sam. Nie ma innej takiej społeczności jak ta. Jesteś częścią czegoś pięknego i długowiecznego. Nie ma takich więzi w żadnej innej zajawie.

Dbaj zawsze o deskorolkę, ponieważ ona dba o Ciebie. Świat bez deskorolki nie istnieje, a deskorolka nie istnieje bez Skateshopów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl