Jak wymienić Grip Tape w deskorolce? 0

jak-wymienic-grip-tape-w-deskorolce

Jak wymienić Grip Tape w deskorolce?

Zdarza się (bardzo rzadko ale jednak), że chcesz wymienić papier w swojej deskorolce. Czasem może być to przez to, że delikatnie Ci papier zmókł i przez to stał się mniej przyczepny, czasem ponieważ nie ma kasy na nowy blat i wymiana gripu choć trochę polepszy wrażenia z jazdy. Zdarzają się również bardziej życiowe powody – ktoś nie posprzątał bomby po swoim czworonogu (niestety w Lesznie to się zdarza bardzo często) i przeniosłeś kupę na swoja deskę. Nie ważne z jakiego powodu – już tłumaczę jak zrobić to najłatwiej :)

czytaj całość »
Skateshop Day czyli święto skateshopów 0

Skateshop-day-czyli-swieto-skejtow

Skateshop Day czyli święto skateshopów

Dzień Skate Shopu to dzień, który ma na celu zachęcenie skejtów do odwiedzin lokalnego skateshopu i okazania wsparcia. Bardzo często właściciele skate shopów jednoczą skejtów i są wsparciem lokalnej sceny organizując różnego rodzaju eventy. Święto to jest dość młode i nie występuje jeszcze w polskim kalendarzu. W tym roku będzie obchodzone dopiero po raz piąty w swojej historii. W poprzednich latach skateshop day wypadał 18.02, a w tym roku wypada 17.02 (ze względu na rok przestępny).

czytaj całość »
Tagowanie w graffiti: Co to jest i jakie ma znaczenie? 0

Tagowanie-w-graffiti-co-to-jest-i-jakie-ma-znaczenie

Tagowanie w Graffiti: Co to jest i jakie ma znaczenie?

Tagowanie jest jednym z fundamentalnych elementów kultury graffiti, stanowiącym swoisty podpis artysty na ścianie, murze lub innym obiekcie miejskim. To swoiste wyrażenie tożsamości w przestrzeni publicznej. Tagi są zwykle składane z pojedynczych liter lub skrótów, które są szybkie do wykonania, dzięki czemu artyści mogą umieścić swoje oznaczenie w wielu miejscach w krótkim czasie.

czytaj całość »
Jaki prezent dla skejta? 0

Jaki-prezent-dla-skejta

Jaki prezent dla skejta?

Ale dawno nic nie pisałem no ale co zrobić, zdarzyło się po prostu życie :D Zostałem ojcem, mamy za sobą kilka imprez od wiosny i wiele wiele innych, ale to może przy okazji kolejnego rozmyślania przy śniadaniu

czytaj całość »
Jak jeździć lepiej na deskorolce? 0

jak-jezdzic-lepiej-na-deskorolce-przypau

Jak jeździć lepiej na deskorolce?

W tym poście chciałbym poruszyć temat, który zdradził już sam tytuł czyli jak udoskonalić swoją jazdę na deskorolce. W rzeczywistości jazda na deskorolce daje dużo frajdy i jest dość łatwym sportem aby zacząć – wystarczy nam do tego deskorolka. Jak w zasadzie zabrać się do ćwiczeń? Co jest tak naprawdę ważne? Zgłębimy te pytania razem i dowiemy się nad czym można popracować aby poprawić swoje umiejętności.

czytaj całość »
Gdzie jest przód deskorolki? 0

Gdzie jest przód deskorolki?

Deskorolki mają przód i tył, które nazywamy nosem (przód – nose) i ogonem (tył – tail). Przód deskorolki jest dłuższy i ma trochę inny kąt niż ogon, co na pewno wpadło Ci w oko podczas stania na desce. Tylko deski w stylu „twin tail” mają dokładnie takie same wymiary z tyłu i z przodu. Po wszystkich moich latach spędzonych na deskorolce wciąż sprawdzam, czy dobrze mam ustawioną deskorolkę ;) Zdarza się to wszystkim, nawet tym najbardziej zaawansowanym, ponieważ różnica nie jest zawsze od razu oczywista. Istnieje kilka sposobów ułatwienia sobie sprawdzania gdzie jest przód, a gdzie tył.

czytaj całość »
Najpopularniejsze style i rodzaje Graffiti 1

najpopularniejsze-style-i-rodzaje-w-graffiti

Od zarania dziejów ludzkość odczuwa potrzebę wyrażania myśli i pomysłów na ścianach. Zaczęło się od jaskiń poprzez różnego rodzaju konstrukcje, a kończąc na infrastrukturze na całym świecie. Być może zaczęło się jako sposób oznaczania terytorium między rywalizującymi ze sobą plemionami lub gangami. Przykłady wczesnych form graffiti znaleziono na stanowiskach archeologicznych w starożytnych imperiach Gregów, Rzymian i Egipcjan. Jakie teraz są najpopularniejsze i najbardziej dominujące style w graffiti? Sprawdźmy!

czytaj całość »
Fingerboard czyli mała deska na zimowe wieczory 0

fingerboard-mala-deska-na-zimowe-wieczory-przypau-blog

Fingerboard, inaczej zwany mini deskorolką, to mała, zmniejszona kopia prawdziwej deskorolki, przeznaczona do zabawy i ekwilibrystyki. Fingerboardy zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które chciałyby trenować triki na deskorolce, ale nie mogły tego robić ze względu na brak odpowiedniego miejsca lub warunków atmosferycznych.

czytaj całość »
11 (niepisanych) Zasad Graffiti 9

11-zasad-graffiti-przypau-skateshop-blog

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z graffiti to prawie niemożliwym jest nie popełnić kilku podstawowych błędów – no chyba, że się wcześniej zapoznasz z kilkoma niepisanymi zasadami w kulturze street art. Warto się zapoznać z nimi zawczasu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl