Mały Jamik na otwarcie sezony mamy już za sobą :) Pogoda próbowała pokrzyżować nasze plany, ale się nie daliśmy! :D Jeśli Cię nie było to sprawdź co Cię ominęło, a jak byłeś to zobacz czy załapałeś się na fotki ;)

Jak jeździć lepiej na deskorolce?
W tym poście chciałbym poruszyć temat, który zdradził już sam tytuł czyli jak udoskonalić swoją jazdę na deskorolce. W rzeczywistości jazda na deskorolce daje dużo frajdy i jest dość łatwym sportem aby zacząć – wystarczy nam do tego deskorolka. Jak w zasadzie zabrać się do ćwiczeń? Co jest tak naprawdę ważne? Zgłębimy te pytania razem i dowiemy się nad czym można popracować aby poprawić swoje umiejętności.
Deskorolki mają przód i tył, które nazywamy nosem (przód – nose) i ogonem (tył – tail). Przód deskorolki jest dłuższy i ma trochę inny kąt niż ogon, co na pewno wpadło Ci w oko podczas stania na desce. Tylko deski w stylu „twin tail” mają dokładnie takie same wymiary z tyłu i z przodu. Po wszystkich moich latach spędzonych na deskorolce wciąż sprawdzam, czy dobrze mam ustawioną deskorolkę ;) Zdarza się to wszystkim, nawet tym najbardziej zaawansowanym, ponieważ różnica nie jest zawsze od razu oczywista. Istnieje kilka sposobów ułatwienia sobie sprawdzania gdzie jest przód, a gdzie tył.
Od zarania dziejów ludzkość odczuwa potrzebę wyrażania myśli i pomysłów na ścianach. Zaczęło się od jaskiń poprzez różnego rodzaju konstrukcje, a kończąc na infrastrukturze na całym świecie. Być może zaczęło się jako sposób oznaczania terytorium między rywalizującymi ze sobą plemionami lub gangami. Przykłady wczesnych form graffiti znaleziono na stanowiskach archeologicznych w starożytnych imperiach Gregów, Rzymian i Egipcjan. Jakie teraz są najpopularniejsze i najbardziej dominujące style w graffiti? Sprawdźmy!
Fingerboard, inaczej zwany mini deskorolką, to mała, zmniejszona kopia prawdziwej deskorolki, przeznaczona do zabawy i ekwilibrystyki. Fingerboardy zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które chciałyby trenować triki na deskorolce, ale nie mogły tego robić ze względu na brak odpowiedniego miejsca lub warunków atmosferycznych.
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z graffiti to prawie niemożliwym jest nie popełnić kilku podstawowych błędów – no chyba, że się wcześniej zapoznasz z kilkoma niepisanymi zasadami w kulturze street art. Warto się zapoznać z nimi zawczasu.
Deskorolka składa się z kilku elementów. Jednym z nich są łożyska, które pełnią niezwykle ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu sprzętu. Zastanawiasz się nad ich wyborem i nie wiesz, jakie łożyska sprawdzą się w Twojej deskorolce? Poznaj zatem nasze podpowiedzi, a podjęcie ostatecznej decyzji będzie o wiele łatwiejsze.
Nauka jazdy na deskorolce tylko z pozoru wydaje się czymś trudnym i skomplikowanym. Tak jak każda nowa umiejętność, tak i ta wymaga wprawy i wielokrotnych ćwiczeń. Pierwsze, co musisz zrobić to opanować swobodne poruszanie się przed siebie z niewielką prędkością. Co jednak, gdy będziesz musiał zmienić kierunek jazdy? Wówczas nieuniknione będzie wykonanie manewru skrętu. Jak skręcać na deskorolce? Jak to zrobić krok po kroku i o czym należy pamiętać? Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.
Jeżeli skateboarding to Twój sposób na życie, z pewnością chcesz poznać historię swojego ulubionego sprzętu. Czy zastanawiałeś się, kiedy i w jaki sposób powstała deskorolka? Czy wiesz, jak jej popularność zmieniała się na przestrzeni lat? Tego właśnie dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!
Uważasz, że już najwyższy czas, aby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w jeździe na deskorolce? W takim razie przed Tobą spore wyzwanie, a jest nim wybór odpowiedniego modelu dostosowanego do wieku i możliwości Twojej pociechy. Nie wiesz, jaka deskorolka będzie najlepszym wyborem dla 4-latka, a jaka dla nieco starszego dziecka? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz sporo praktycznych podpowiedzi!