Rodzaje deskorolek, które musisz znać!

0

rodzaje-deskorolek-ktore-musisz-znac

Na początku był to po prostu płaski, drewniany podest i cztery metalowe kółka wyjęte ze starych rolek. Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów deskorolek, o których nie ma pojęcia nawet Tony Hawk. Sprawdź, jakie są rodzaje desek, które wracają do łask po latach zapomnienia.

Rodzaje deskorolek – czym się różnią?

Każda deska została zaprojektowana tak, aby sprostać wymaganiom podczas różnych warunków jazdy. Inne będą nadawały się do wykonywania trików, inne będą do jazdy po ulicy. Jeszcze inne modele przeznaczone są dla początkujących skaterów. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym rodzajom deskorolek i ich zastosowaniom.

Deskorolki longboard hitem 2021

Deskorolki longboard to produkt, który jest hitem w 2021 roku. Wszystko przez ich wydłużony kształt oraz wielkość, która dochodzi nawet do jednego metra. Najczęstszym kształtem, jaki spotkasz na rynku, jest ten przypominający wyciągniętą łzę. Deskorolki longboard wykorzystywane są przede wszystkim do jazdy po ulicy – tak, by szybko przemieszczać się z punktu A do punktu B. Użytkownicy twierdzą, że jazda na tym rodzaju deski bardzo przypomina surfowanie po falach. Spróbujesz?

deskorolka-typu-longboard-z-kumplami

Deskorolki pennyboard w miejskiej dżungli

Deskorolki pennyboard są mniejsze, lżejsze i bardziej mobile niż poprzednio opisywany przez nas longboard. Dzięki pennyboardowi możesz szybko przemieszczać się w miejskiej dżungli, a kiedy nie będziesz mógł używać deski, po prostu schowasz ją do plecaka. To idealny model dla początkujących miłośników jazdy na desce.

Deskorolki Waveboard i obrót o 360 stopni

Ten rodzaj deskorolki jest przeznaczony dla ludzi, którzy pragną od deski czegoś więcej. Deskorolka to stworzona jest z dwóch płyt połączonych prętem w taki sposób, że każda z części może obracać się o 360 stopni.

Deskorolka skateboard światowym klasykiem

Deskorolka skateboard to najbardziej znany rodzaj deskorolki na świecie. Jej cechą charakterystyczną jest kształt, który przypomina owal. Deski te mają bardzo twardą strukturę, dzięki czemu możesz ich używać właśnie w skateparkach, wykonując odpowiednie ruchy i manewry. Jeśli będziesz chciał pojeździć po parku – deskorolka skateboard jest dla Ciebie.

deskorolka-zwykla-czyli-najlepsza

Niezależnie od tego, jaki rodzaj deskorolki wybierzesz, pamiętaj o akcesoriach, takich jak czyścik do gripu czy środki do deskorolkowych kółek. Zarówno te akcesoria, jak i popularne rodzaje deskorolek, czekają na Ciebie w ofercie naszego sklepu!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl