Jaką deskorolkę fiszkę warto kupić? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

0

Jaka-deskorolke-fiszke-warto-kupic

Fiszka to świetne rozwiązanie nie tylko dla najmłodszych. Sprawdzi się także w przypadku tych osób, które dopiero chcą nauczyć się jeździć na desce. Jeżeli stoisz przed wyborem swojej pierwszej deskorolki fiszki, być może nie wiesz, jaką kupić. Zastanawiasz się, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Jak wybrać najlepszy model? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie!

Co wyróżnia deskorolki fiszki?

Fiszki to deski, które swoim kształtem przypominają rybę. Właśnie temu zawdzięczają swoją nazwę. Zostały stworzone z myślą o jeździe po terenach miejskich, idealnie więc sprawdzą się jako deskorolka, którą dojedziesz do pracy, do szkoły lub na uczelnię.

Ten rodzaj deski charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i opływowym kształtem. To pozwala na osiągnięcie całkiem imponujących prędkości. Fiszki cechują się także dużą zwrotnością i zwinnością, poradzą sobie więc z większością napotkanych wybojów i nierówności.

Swoją lekkość fishboardy zawdzięczają materiałom, z których zostały wykonane – najczęściej jest to plastik. Pozbawione są gripu, czyli papieru ściernego, co wedle niektórych jest dużą zaletą. Niewielkie gabaryty sprawiają, że bez trudu zmieścisz ten model do plecaka lub torby. Jaką więc deskorolkę fiszkę warto kupić? Poniżej znajdziesz kwestie, które należy wziąć pod uwagę!

Deskorolka fiszka – jaką kupić, aby dobrze spełniała swoją funkcję?

Dobór odpowiedniej deskorolki to połowa sukcesu. W ten sposób zaopatrzysz się w sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości – wówczas nauka jazdy przebiegnie szybciej i sprawniej. Chcesz kupić najlepszy model? Zwróć więc uwagę na kilka ważnych parametrów!

Wymiary deski

Wybór fishboarda należy oprzeć głównie na jego rozmiarach. Zdecyduj więc, czy preferujesz mniejszą deskę w kompaktowych wymiarach, czy też planujesz jeździć na nieco większym sprzęcie. Największą popularnością cieszą się fiszki w rozmiarach 22-23 cali. Nie bez znaczenia jest również szerokość deski. Warto ją dopasować do rozmiaru buta. Jeżeli jest on większy niż 43 – zdecyduj się na szerszy model. W innym przypadku wystarczy fiszka o szerokości wynoszącej 5” lub 5,75”.

deskorolka fiszka

Układ jezdny

Jaką deskorolkę fiszkę warto kupić na początek swojej przygody ze skateboardingiem? Szczególnie polecamy tę, która wyposażona jest w poliuretanowe kółka o średnicy wynoszącej od 45 do 60 mm. Pamiętaj, że większe koła zapewnią Ci szybszą jazdę na deskorolce!

Materiał decku

Jak już wspominaliśmy, większość desek wykonana jest z tworzywa sztucznego, które sprawia, że jest lekka, elastyczna i wytrzymała. Materiał ten pozwala na nanoszenie dowolnej grafiki na blat deski.

Wygląd deskorolki

Mimo że punkt ten pozostawiamy na sam koniec, jest on równie ważny, jak poprzednie kwestie. W końcu deska to coś, dzięki czemu możesz podkreślić swój indywidualny styl! Wybierz zatem taki model, który najbardziej odzwierciedla Twoją oryginalność. W naszym sklepie oferujemy Ci fiszki, dzięki którym jest to możliwe!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl