Jaka deskorolka będzie najlepsza dla 8-latka, a jaka dla młodszego dziecka?

0

Jaka-deskorolka-bedzie-najlepsza-dla-8-latka-a-jaka-dla-mlodszego-dziecka

Uważasz, że już najwyższy czas, aby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w jeździe na deskorolce? W takim razie przed Tobą spore wyzwanie, a jest nim wybór odpowiedniego modelu dostosowanego do wieku i możliwości Twojej pociechy. Nie wiesz, jaka deskorolka będzie najlepszym wyborem dla 4-latka, a jaka dla nieco starszego dziecka? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz sporo praktycznych podpowiedzi!

Jaka deskorolka dla 4-latka i 5-latka?

Twoje dziecko ma 4 lub 5 lat, a Ty chcesz sprezentować mu jego pierwszą deskorolkę? Pamiętaj zatem, aby wybrać model, który będzie odpowiadał możliwościom Twojego dziecka i będzie do nich maksymalnie dostosowany. Najlepsza deskorolka to taka, której użytkowanie nie będzie sprawiało większych problemów. Warto mieć na uwadze, że nauka jazdy na desce nie należy do najłatwiejszych, jednak dobrze dobrany model sprzętu, może znacznie ułatwić cały proces. Aby tak było, deskorolka powinna być w idealnym rozmiarze – dopasowanym do wzrostu i wagi małego skatera. Nie może być zbyt masywna – w przeciwnym wypadku maluchowi będzie trudno ją przenosić. Nie powinna być też zbyt długa, gdyż manewrowanie nią będzie dość problematyczne.

Jaka zatem deskorolka będzie najlepsza dla 4- lub 5-latka? Z całą pewnością taka, której szerokość będzie dopasowana do rozmiaru buta Twojego dziecka. Dla rozmiarów butów w przedziale 23-28, parametr ten powinien wynosić 6,5-6,825 cala, dla rozmiarów 28-24 jest to zaś szerokość wynosząca 7-7,25 cala.

Szukając deskorolki dla kilkulatka, musisz mieć na uwadze, by była ona wykonana z całkowicie bezpiecznych, atestowanych materiałów, miała solidne kółka o średnicy ok. 60 mm. Powinna być także wyposażona w wysokiej klasy łożyska.

deskorolka-kompletna-santa-cruz-micro

Jaka deskorolka sprawdzi się dla 7-latka i 8-latka?

Jeżeli Twoje dziecko swoją pierwszą styczność z deskorolką ma już za sobą i szukasz modelu idealnego dla 7- lub 8-latka do wyboru masz kilka wariantów. Z całą pewnością wciąż musisz zwracać uwagę na pewne ważne kwestie, takie jak np. wielkość kółek. Powinny być one dość spore, gdyż im większe, tym łatwiej jest zachować równowagę, która jest bardzo ważna podczas jazdy na desce.

Jednym z rodzajów deskorolek, które są świetnym wyborem dla Twojego 7- lub 8-latka jest fiszka, czyli model o niewielkich rozmiarach. Kształtem nieco przypomina rybę, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Posiada duże, dość miękkie koła, które dobrze trzymają się na nawierzchni. Dobrze radzi sobie z nierównościami na drodze, sprawiając, że są prawie nieodczuwalne. Jest to dobry wybór na jazdę po mieście – Twoje dziecko na tym sprzęcie może jechać do szkoły i z powrotem. Mały rozmiar i niewielka waga sprawiają, że deskorolka bez problemu zmieści się w szkolnym plecaku.

Szukasz modelu, który będzie idealny dla Twojej pociechy? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu – z pewnością znajdziesz w nim deskorolkę, która skradnie serce Twojego dziecka, niezależnie od wieku!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl