Jak skręcać na deskorolce? Krótki poradnik

0

Jak-skrecac-na-deskorolce-krotki-poradnik

Nauka jazdy na deskorolce tylko z pozoru wydaje się czymś trudnym i skomplikowanym. Tak jak każda nowa umiejętność, tak i ta wymaga wprawy i wielokrotnych ćwiczeń. Pierwsze, co musisz zrobić to opanować swobodne poruszanie się przed siebie z niewielką prędkością. Co jednak, gdy będziesz musiał zmienić kierunek jazdy? Wówczas nieuniknione będzie wykonanie manewru skrętu. Jak skręcać na deskorolce? Jak to zrobić krok po kroku i o czym należy pamiętać? Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Jazda na deskorolce – jak skręcać?

Z pewnością nie zaskoczy Cię fakt, że przy jeździe na deskorolce najważniejsze są ćwiczenia. Tylko mozolne i systematyczne wykonywanie poszczególnych manewrów może sprawić, że w końcu dojdziesz do perfekcji. Jak jednak przystąpić do skręcania i jak to zrobić prawidłowo? Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję.

  1. Stań na desce.
  2. Zacznij się odpychać, aby osiągnąć zadowalającą Cię prędkość. W przypadku osób początkujących nie powinna być ona zbyt duża.
  3. Postaraj się utrzymać równowagę.
  4. Przygotuj się do skrętu, nie przesuwając ciężaru swojego ciała.
  5. Rozpocznij skręcanie, kierując nacisk całego ciała na palce u stóp.
  6. Twoje palce powinny być skierowane w tę stronę, w jaką zamierzasz skręcić.
  7. Gdy deska obróci się w obranym przez Ciebie kierunku, poluzuj ucisk wywierany przez palce.
  8. Jeżeli chcesz nagle skręcić w przeciwnym kierunku, przenieś nacisk z palców na pięty. Pamiętaj, aby robić to spokojnie – tylko wtedy uda Ci się osiągnąć powolny skręt. Gdy o tym zapomnisz i nacisk będzie zbyt silny i energiczny, skręcisz w sposób gwałtowny. Taki manewr może być niebezpieczny szczególnie wtedy, gdy dopiero opanowujesz sztukę jazdy na desce.

 

skrecanie-na-deskorolce-blog-przypau

Co zrobić, gdy deskorolka nie skręca?

Już wiesz, jak skręcać podczas jazdy na deskorolce. Co jednak w sytuacji, gdy robisz wszystko, jak należy, a deskorolka nie skręca tak, jak powinna? Przede wszystkim zwróć uwagę na stan dokręcenia nakrętek w truckach (tych na kingpinie, nie na osiach). Zbyt mocne dokręcenie może powodować problemy ze skręcaniem. Wyreguluj zatem ten parametr w taki sposób, aby w trakcie przenoszenia ciężaru ciała deskorolka skręcała w satysfakcjonujący dla Ciebie sposób.

Inną przyczyną małej skrętności deski jest duży stopień zużycia gumek. Co prawda w nowych deskorolkach problem ten nie powinien mieć miejsca. Jest jednak powszechny wśród użytkowników desek z drugiej ręki. Jeżeli stan gumek nie będzie zadowalający, powinieneś wymienić je na nowe. Bez obaw, znajdziesz je w szerokiej ofercie naszego sklepu.

jak-skrecac-na-deskorolce-blog-przypau

O czym pamiętać podczas nauki skrętu na deskorolce?

Wiemy o tym, że zarówno nauka jazdy, jak i skręcania na deskorolce nie jest łatwym zadaniem. Przed Tobą sporo pracy i z pewnością wiele upadków, pamiętaj jednak o tym, aby się nie poddawać. Nawet pomimo początkowych trudności, warto wciąż podejmować kolejne próby. Pamiętaj jednak o tym, aby za każdym razem mieć na sobie kask i ochraniacze, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl