Hulajnoga czy deskorolka? Sprawdź, jaki sprzęt wybrać dla swojego dziecka!

0

hulajnoga-czy-deskorolka-podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage

Nie ma nic lepszego dla rozwoju najmłodszych, niż czas spędzany na świeżym powietrzu. Ładna pogoda za oknem sprzyja jeździe na rowerze oraz innych pojazdach. Jeżeli zastanawiasz się, co będzie lepsze dla Twojej pociechy – hulajnoga czy deskorolka, przeczytaj nasz poniższy artykuł! Znajdziesz w nim porównanie obu tych sprzętów.

Hulajnoga – czy to dobry wybór dla Twojego dziecka?

Zanim pomożemy Ci rozstrzygnąć dylemat: hulajnoga czy deskorolka, chcemy przyjrzeć się bliżej każdej z nich. Hulajnoga to sprzęt, który paręnaście lat temu dominował na podwórkach, potem jednak zainteresowanie nim nieco osłabło. Obecnie znów wraca do łask i to w wielu wariantach i wydaniach. Znajdziesz modele, które powstają z myślą o najmłodszych pociechach – nawet w wieku 2 lat. Ich konstrukcja zapewnia bezpieczną i stabilną jazdę oraz możliwość regulacji kierownicy.

Jeżeli Twoje dziecko jest już nieco starsze, możesz wybierać spośród wielu dostępnych modeli, które pozwalają na nieco szybszą jazdę. Dużą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne, na których można swobodnie przemieszczać się bez żadnego wysiłku.

Co przemawia na korzyść hulajnogi? Są to z pewnością kwestie bezpieczeństwa – maluch cały czas musi odpychać się nogami, ręce zaś umieszczone są na kierownicy. To sprawia, że ryzyko upadku nie jest zbyt duże. Warto jednak wspomnieć, że bardziej zaawansowane modele pozwalają na rozwijanie większych prędkości, co może zmniejszać bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Deskorolka – co warto o niej wiedzieć?

Wielu rodziców obawia się, że zbyt wcześnie kupiona deskorolka może okazać się niebezpieczna dla malucha. To sprawia, że jest dobrym pomysłem dla dzieci od ok. 7 roku życia, kiedy są w stanie nauczyć się podstaw jazdy na desce. Oczywiście, należy pamiętać o doborze odpowiedniej deskorolki – możesz wybierać spośród wydłużonych modeli, jak np. longboard, który zapewnia stabilniejszą jazdę. Popularnością wśród najmłodszych cieszą się także dużo mniejsze modele, tzw. fiszki. Ich kompaktowe rozmiary i niewielka waga sprawiają, że bez trudu zmieszczą się do torby lub plecaka Twojego dziecka.

Niezależnie od tego, na jaką deskorolkę się zdecydujesz, musisz zwrócić uwagę na jej konstrukcję, która powinna się wyróżniać dużą wytrzymałością. Warto zatem zapoznać się z asortymentem naszego sklepu i wybrać model przeznaczony dla najmłodszych skaterów, którego parametry będą dostosowane do wieku i możliwości Twojego dziecka.

deskorolka-kompletna-przypau

Jazda na deskorolce może być niesamowitym wyzwaniem. Możliwość uczenia się nowych tricków to coś, co sprawia, że najmłodsi chętnie korzystają z tej formy aktywności.

Hulajnoga czy deskorolka – co będzie lepsze dla Twojego dziecka?

Poznałeś już zalety obu tych rozwiązań. Jak widać, każdy ze sprzętów może być atrakcyjny dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi, do ok. 7 roku życia chętniej skorzystają z hulajnogi, starsze pociechy więcej frajdy będą miały z deskorolki, która niesie za sobą więcej możliwości. Jeżeli szukasz odpowiedniej deskorolki dla swojego dziecka – z powodzeniem znajdziesz ją w naszym sklepie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym asortymentem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl