Dzień Deskorolki

0

Światowy Dzień Deskorolki

Dzień deskorolki

Dzień deskorolki przypadający 21 czerwca to coroczne święto każdego skejta wyczekiwane przez niektórych niczym gwiazdka w święta. Świętowanie ma na celu jazdę wszędzie gdzie się tylko da i tego jednego dnia w roku postawienie swojej deski na pierwszym miejscu odkładając smartphony na bok czy wyłączając komputery.

Jak to się zaczęło?

21 czerwca został okrzyknięty Światowym Dniem Deskorolki w 2004 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Firm Deskorolkowych (Iternational Association of Skateboard Companies – IASC), aby ułatwić wszystkim jazdę na deskorolce dzięki imprezom organizowanym w miastach na całym świecie. Już w 2006 roku w 32 krajach odbyło się ponad 350 eventów. Rok później czyli w 2007 IASC otrzymał wyróżnienie od kongresmenki USA Loretty Sanchez za swoją pracę w promowaniu deskorolki i zachęcania młodych ludzi do wyjścia na zewnątrz i uprawiania sportu.

Jak to wygląda teraz?

Obecnie na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Deskorolki. Nie jest to (mam nadzieję, że to kwestia czasu 😉) dzień wolny od pracy, a pomimo to na całym świecie odbywa się wiele ciekawych eventów z okazji Światowego Dnia Deskorolki. Skejci zbierają się na swoich spotach aby cieszyć się wspólną jazdą, dzielą się wskazówkami czy razem chillują przy grillu.

Jest to wyjątkowy dzień, w którym entuzjaści jazdy na deskorolce stawiają swoją skejtkulturę na pierwszym miejscu celebrując wolność i kreatywność związaną z tym sportem. W wielu większych miastach nawet w naszym pięknym kraju odbywają się wspólne przejazdy przez miasto. Ktoś kto był kiedykolwiek uczestnikiem takiego przejazdu nigdy tego zapomni. W zależności od miasta i skali świętowania podczas takiego przejazdu przewidziane są przystanki na niektórych spotach aby chwilę na nich pojeździć. Jest to również moment, w którym każdy skejt może promować korzyści płynące z jazdy na deskorolce i publicznie podkreślać jej pozytywny wpływ.

Dzień Deskorolki filipiny 2017

Jak świętować?

Chociaż krytycy uważają, że jest to po prostu kolejny pomysł na zwiększenie sprzedaży firm, jest w tym coś zdecydowanie więcej niż tylko konsumpcja. Dzięki Światowemu Dniu Deskorolki można zachęcić więcej dzieci do uprawiania sportu i promować życie na świeżym powietrzu.

Wszystko co musisz zrobić to załadować do plecaka niezbędne sprzęty, zadbać o dodatkową butelkę wody i wskoczyć na deskorolkę! Możesz na przykład:

- udać się na swój uluboiny spot lub skatepark i się dobrze bawić,
- odwiedzić lokalny skateshop, zbić pionę z ziomkami i podrasować trochę swoją deskę,
- ponagrywać sekwy swoich ziomków,
- pojeździć po mieście w miejscach, gdzie normalnie nikt nie jeździ,
- wziąć udział w lokalnym konkursie na best trick lub jeśli nic się nie dzieje możesz sam taki konkurs przeprowadzić,
- jak widzisz kogoś z deskorolką w tragicznym stanie, a masz jakiś stary blacik – możesz jakiemuś małolatowi sprawić radość takim prezentem,
- nauczyć kogoś młodszego lub starszego jak jeździć na desce, przeprowadź ich przez pierwsze kroki,
- zbudować rampę, kicker, funbox lub rurkę.

Sposobów na świętowanie jest wiele. Jak masz wolny weekend 26.06 to wpadnij na Skate Plaze w Lesznie i baw się dobrze razem z nami ;) Do zobaczenia na desce!


Dzień deskorolki Leszno 2021

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl