Unikatowa Deskorolka czyli jak spersonalizować swoją deskę

0

Unikatowa-deskorolka-czyli-jak-zrobić-własny-custom

Personalizacja swojej deskorolki czyli co zrobić aby Twoja deskorolka była unikatowa

Mało jest fajniejszych rzeczy niż słuchanie komplementów na temat wykonanych trików lub na temat Twojej deskorolki. Kiedy ziomkowie mówią „Ale fajna deskorolka, nie widziałem takiej wcześniej” sprawiają, że człowiek czuje się wyjątkowo. To uczucie staje się jeszcze lepsze, gdy możesz powiedzieć „Dzięki, sam ją zaprojektowałem.” :)

Samodzielne poskładanie deskorolki z wymarzonych części to najłatwiejszy, ze sposobów na zaprojektowanie własnej, kompletnej deskorolki z niestandardową grafiką i do określonego celu. Otrzymasz ładny i profesjonalny wynik. Istnieje wiele innych sposobów na dostosowanie deskorolki do własnych potrzeb. Przyjrzymy się niektórym ze sposobów, dzięki którym można popuścić wodzę naszej kreatywności.

Czy mogę spersonalizować swoją deskorolkę?

Jasne, że tak! Twoja deskorolka powinna być przedłużeniem Ciebie i Twojej osobowości i stylu. Możesz swobodnie ją dostosować w dowolny sposób jaki uznasz za odpowiedni. Każdą część deskorolki można dostosować aby uzyskać dokładnie taki efekt jaki potrzebujesz. Jednak dostosowanie deskorolki może się znacznie różnić w kosztach w zależności od drogi, którą pójdziesz.

Oto niektóre ze sposobów:

Niestandardowa grafika na desce – Możesz wysłać projekt do producenta aby to zrobił, możesz pomalować własną deskę, możesz wykorzystać metodę sitodruku w celu przeniesienia na blat lub możesz po prostu narysować coś na niej markerami lub sprayem. Wszystkie te opcje pozwolą Ci cieszyć się unikatowym blatem.

Niestandardowy griptapeGriptape możesz bardzo łatwo dostosować w taki sposób aby uzyskać unikatowy wygląd. Możesz go pokolorować za pomocą pisaków, możesz mieszać różne rodzaje i kolory gripa ciąć je i tworząc własne, niestandardowe wzory. Możliwości griptape są prawie nieograniczone. Co więcej – będzie Ci łatwiej odróżnić przód deskorolki od jej tyłu.

Zbuduj deskorolkę od podstaw – dotyczy to funkcjonalnego projektu w przeciwieństwie do projektowania graficznego. Możesz zbudować własną, spersonalizowaną deskorolkę, która będzie pasować do każdego stylu. Wybierz blat, trucki, koła, łożyska, griptape i montażówki. Złóż to wszystko razem i masz całkowicie spersonalizowaną deskorolkę ze wszystkimi rzeczami, które chcesz mieć.

Przyjrzyjmy się naszym opcjom dokładniej.

Własna grafika na desce
Niestandardowe drukowanie na deskorolce nie musi być wcale takie drogie i niekoniecznie wiąże się z zakupem 50 blatów. Coraz więcej firm w Polsce zajmuje się produkcją blatów i wychodząc naprzeciw klientom i oczekiwaniom proponują mniejsze serie z własną grafiką. Jeśli akurat nasi rodacy są zawaleni pracą po samą szyję – są firmy za naszą zachodnią granicą, ale wtedy raczej musimy się liczyć z tym, że dostaniemy blat wykonany w Chinach.

Sitodruk
Sitodruk to technika, w której grafika umieszczana jest na specjalnym ekranie, a następnie drukowana na „nośniku” – takim jak odzież lub deskorolka. Można zrobić to w tylu warstwach i kolorach ile możesz sobie tylko wyobrazić. Sitodruk to sposób, w jaki większość grafik jest umieszczana na odzieży i został dostosowany do modelu linii montażowej do produkcji masowej. Niebywałą zaletą sitodruku jest to, że po wykonaniu sita można go wielokrotnie  używać na dowolnym nośniku. Dodatkowo jest to dość tania metoda i można osiągnąć bardzo dobre efekty za pomocą zestawów dostępnych w internecie lub w sklepach z rękodziełem. Są już dostępne zestawy do domowego sitodruku. Potrzebujesz drewnianej ramy, trochę farby, nośnika deco-page i jakiegoś rodzaju tkaniny ekranowej i ściągaczki. Jeśli chcesz przenieść niewielkie wzorki na swoją deskę to wystarczy Ci ramka do haftu, rajstopy, farba, a za ściągaczkę może posłużyć nawet stara karta do bankomatu. Jest to prostsze niż myślisz ;)

Malowanie deski
Możesz bardzo łatwo dostosować swoją deskorolkę po prostu ją malując. Tak powstała moja pierwsza personalizowana deska. W zasadzie wykonanie było moje, ale blat był dla mojej lepszej połówki ;)

Istnieją nieograniczone możliwości malowania deskorolki. Wszystko czego naprawdę potrzebujesz to papier ścierny, farba i kreatywność. Jak to zrobić?

Usuń trucki – Najlepiej odkręcić trucki, malowanie dookoła nich będzie trudniejsze i nie chcesz raczej ryzykować, że farba dostanie się do którejkolwiek z ruchomych części.

Przygotuj blat – Farba będzie lepiej przylegać jeśli zeszlifujesz już istniejącą grafikę. Spowoduje to usunięcie wszelkich lakierów i uszczelniaczy, które zostały nałożone w fabryce. Nie musisz całkowicie usuwać grafiki, ale powinna być gładko zeszlifowana. Upewnij się, że nie ścierasz żadnej warstwy sklejki do zera.

Zagruntuj deskę – używając białego podkładu jako warstwy bazowej, uzyskasz czyste i równe płótno dla nowego projektu. Przygotowuje to również deskorolkę do przyjęcia nowej farby. Nałożenie dwóch warstw podkładu powinno w zupełności wystarczyć.

Pomaluj deskę – upewnij się, że powierzchnia jest czysta i wolna od kurzu. Odpal swoją kreatywność!  Możesz użyć farby w sprayu lub farby akrylowej. Możesz użyć różnych technik aby osiągnąć zamierzony wynik. Do tworzenia projektów możesz użyć taśmy maskującej, szablonów lub po prostu malować wszystko „z ręki”. Poprowadź swojego wewnętrznego Pabla Picassa lub wybierz coś prostszego. Wybór należy do Ciebie – to Ty jesteś artystą.

mój-pierwszy-pomalowany-samodzielnie-blat-od-deskorolki


Rysowanie markerami
Tak samo jak w powyższych metodach – masz nieograniczone możliwości. Używając markerów permanentnych lub markerów malarskich, możesz narysować na swojej deskorolce co tylko chcesz. Możesz dodać coś od siebie do istniejącej już grafiki lub możesz najpierw zagruntować i pomalować deskę dodając do niej kilka szczegółów za pomocą markerów. Użyj swojej wyobraźni i uwolnij swoją kreatywność.

Zaprojektuj swój griptape

Jeśli chcesz aby naprawdę Twoja deskorolka się wyróżniała na tle innych, nie ma lepszego sposobu niż użycie niestandardowego griptape. Oczywiście, możesz kupić griptape ze zdjęciami lub wzorami i wycięciami, ale nic nie dodaje charakteru Twojej własnej konfiguracji jak niepowtarzalny grip. Rzućmy okiem na możliwości:

Pokoloruj swój griptape
Można tego dokonać na kilka sposobów. Niektórzy używają farby w sprayu, ale chyba najlepszą metodą jest użycie pisaków z farbą akrylową. Są łatwe w użyciu i szybko schną. Za pomocą pisaków z różną grubością końcówek można uzyskać bardzo szczegółowe projekty. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie używania pisaków z farbą jest wydrukowanie projektu z internetu. Następnie narysuj go ołówkiem na griptape. Zrób kontury i pokoloruj je. To naprawdę takie proste :) Jeśli jesteś pewny swoich umiejętności, możesz próbować projekty odręczne. Sky is the limit!

Wytnij wzór na griptape
Wiele osób lubi wycinać swój griptape. Niektórzy lubią robić naprawdę skomplikowane wzory lub tworzyć z nich wzory przypominające bruk lub cegłę. Inni pokroją go w trójkąty lub romby i tak je przykleją. Sprubój mieszać kolory griptape lub dodaj miejscami przezroczysty grip aby uzyskać naprawdę ciekawe projekty. Nie ma ograniczeń co do tego, jak można wycinać projekty (pod warunkiem, że nadal zapewnia przyczepność na desce). Cięcie griptape nie jest trudne. Połóż go na powierzchni, która może ulec zniszczeniu, takiej jak sklejka lub specjalna mata do cięcia. Użyj ostrego noża – ja wycinam zazwyczaj tapeciakiem. Wycinane kawałki przykljaj zgodnie ze swoim projektem. Lepszy jest nóż od nożyczek. Przez to, ze nożyczkami tnie się jedną stroną po części ściernej mogą się stępić szybciej niż zdążysz powiedzieć switch nollie 360 kicflip trzy razy.

custom-griptape-art


Zbuduj deskorolkę od podstaw

Może nie jesteś artystą, ale nadal chcesz aby Twoja deskorolka była naprawdę Twoja? Nie musisz zadowalać się gotowym kompletem. Możesz zaprojektować swoją deskorolkę z komponentów, które wybierzesz i zaprojektujesz ją tak aby pasowała do określonego stylu jazdy. Jeśli nie jesteś pewny jakiej wielkości trucki pasują do określonych desek – nie bój się pytać. Bardzo chętnie Ci pomogę! Jeśli podobają Ci się kombinacje, które są dostępne u nas, ale nigdy nie składałeś sam deskorolki – nie martw się – z radością mogę poskładać wszystko za Ciebie i przysłać Ci komplet gotowy do jazdy na wymarzonych przez Ciebie częściach :)

deskorolka-przed-złożeniem

MOŻESZ zaprojektować sam deskorolkę

Projektowanie własnej niestandardowej deskorolki jest dość proste i jest to proces, który przynosi wiele radości i satysfakcji. To wspaniałe uczucie stworzyć coś całkowicie oryginalnego. Istnieje wiele różnych sposobów aby z pomysłu Twoja wymarzona deskorolka stała się rzeczywistością :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl