Triki, które warto znać przed nauką ollie

3

Triki-ktore-warto-znac-przed-nauka-ollie

Triki, które warto znać przed nauką ollie

Teraz, gdy czujesz się już komfortowo na deskorolce, czas nauczyć się kilku prostych trików. Nie polecam przechodzić od razu do kickflipa po nauce podstaw odpychania ;)

Po opanowaniu podstaw jazdy, zrobisz postępy znacznie szybciej, a nauka nowych sztuczek zmotywuje Cię do dalszej podróży przez przepiękny świat deskorolki.

Triki dla początkujących

Oto kilka trików dla początkujących. Nie są one zbyt trudne do nauczenia, a pogłębią Twoje zrozumienie dlaczego deska się zachowuje tak, a nie inaczej oraz pomogą przełamywać barierę strachu.

Flip on / Popcorn

Zacznijmy od czegoś prostego, czegoś co już pewnie umiesz. Możesz pomyśleć, że nie jest to trik, ale mojego 6 letniego bratanka idzie tym wprowadzić w zachwyt. Nie jestem pewny co do nazwy. Mi się obił o uszy Popcorn oraz Flip on – czyli kładziesz dekę gripem w na butach i wyskakujesz tak aby ona się obróciła, a ty lądujesz na niej. 

 

Hippie Jump

Zanim zaczniesz ćwiczyć ollie, zacznij od hippie jump. Poczujesz trochę jak to jest podskakiwać na deskorolce, ale jeszcze bez deskorolki ;) To naprawdę łatwy trik, który możesz robić po prostu podskakując na desce podczas jazdy. Trik można w skrócie opisać tak:
- odepchnij się aby deska nabrała prędkości,
- podskocz,
- wyląduj,
- Gotowe :D
Staraj się lądować na montażówkach. Jeśli wylądujesz ciężarem ciała zbyt blisko ogona lub nosa, możesz stracić równowagę. Jak poczujesz się pewniej możesz zacząć w ten sposób przeskakiwać np. barierki lub kij, który trzyma Twój ziomek.

Nose Stall lub Nosebleed

Do tego triku jest Ci potrzebna przeszkoda taka jak krawężnik lub schodek. Gdy podjeżdżasz do krawężnika, unosisz nieco nos poprzez naciśnięcie ogona. Następnie opierasz nos na krawężniku przenosząc ciężar ciała na przednią stopę aby pozostać w tej pozycji. Gdy już to opanujesz będziesz mógł przejść do wyższych obiektów, a następnie do noseslide.

Caveman

Kolejna prosta sztuczka, która fajnie wygląda i nie raz Ci się przyda chociażby jej wariacja. Jak znasz już podstawy jazdy i sterowania nie będziesz mieć problemów z nauką Jaskiniowca ;)

Zacznij od ćwiczenia wskakiwania na deskorolkę. Po prostu zostaw deskę, cofnij się kilka kroków, podbiegnij i wskocz na deskorolkę. Jak nie masz z tym problemu to jesteś gotowy na naukę Cavemana. Trzymaj nos deskorolki przednią ręką i połóż kciuk na wierzchu. Podbiegnij kilka kroków i wybij się z ziemi tylną stopą. Puść deskorolkę i wyląduj na montażówkach. Właśnie zrobiłeś swojego pierwszego jaskiniowca ;)

Tic Tac

Powinno to być dla Ciebie dość łatwe. Po prostu poruszaj przodem deski z boku na bok jednocześnie pompując kolanami aby nabrać trochę prędkości. Czy to rzeczywiście sztuczka? Cóż, zostawię to Tobie. Uważam, że zasługuje na miejsce na tej liście. Nauczysz się jak nabierać prędkości bez odpychania się. Czasem umiejętność Tic Taca pozwoli nam odjechać trik, który nie do końca czysto zrobiliśmy ;)

Boneless

Kolejny świetny trik dla początkujących. Jak już się go nauczysz to masz nieskończone możliwości kombinacji. Sztuczka ta ma wielki potencjał. Wymaga złapania zewnętrznej strony deski w pobliżu kół i ponownego wskoczenia na deskorolkę. Na początku jest trochę przerażające ale szybko idzie ten trik opanować.
- Złap zewnętrzną część deski, zejdź przednią nogą na ziemię,
- wybij się z przedniej nogi i wskocz z powrotem na deskę.

Manual

Super trik do ćwiczenia równowagi. Gdy już ją opanujesz do perfekcji będziesz mógł ją łączyć z innymi trikami. Na początku jest to trudne, ale to jest rodzaj triku, w którym z czasem będziesz coraz lepszy. Za pierwszym razem nie zajedziesz zbyt daleko, ale tak jak ze wszystkimi trikami – poprawisz się z czasem.
- Postaw przednią stopę tuż przy przednich montażówkach i drugą stopę pomiędzy ogonem, a kieszonką,
- Naciskaj trochę na tył ogona i lekko ugnij przednie kolano.
- Jedziesz właśnie na manualu ;)

Shove It

To trochę trudniejszy trik z tych dla początkujących. Warto jednak o nim wspomnieć, ponieważ jest to jedna z pierwszych rzeczy, których się uczy wielu skejtów. Podskocz na przedniej nodze jednocześnie odpychając tylną nogą ogon deski. Musisz użyć wystarczająco siły aby deska zrobiła pod Tobą obrót o 180 stopni. Z czasem zaczniesz przy popchnięciu deski dodawać popa i będziesz umieć dwa triki ;)

Podsumowanie

Deskorolka polega na kreatywności i dobrej zabawie. Każdy skejt ma swój niepowtarzalny styl i wachlarz swoich ulubionych trików. Nie ma wymagań co do kolejności nauki trików. Jednak powyższe sztuczki opanowałem przed swoim pierwszym ollie w jeździe. Im więcej będziesz jeździć tym szybciej będą Ci triki przychodzić. Tak więc do zobaczenia na desce ;)

Komentarze do wpisu (3)

12 maja 2024

Flip op to też zdechły pies .

12 maja 2024

Flip op to też zdechły pies

30 maja 2024

Czemu pisałaś dwa razy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl