Rozmiary desek – jaki wybrać? Podpowiadamy!

0

Rozmiary-desek –jaki-wybrac-Podpowiadamy

Chcesz wymienić starą deskę na nową? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jeżdżeniem na niej i marzysz, żeby zakupić właściwy sprzęt? Wybór odpowiedniego rodzaju deskorolki wcale nie jest prosty. Jedną z najważniejszych kwestii jest dobór rozmiaru deski. Zastanawiasz się, jaki będzie właściwy dla Ciebie? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to określić.

Rozmiary desek – to jest najważniejsze!

Poszukujesz idealnego rozmiaru deskorolki? Przede wszystkim musisz uświadomić sobie, że skateboarding to nieustająca podróż. Oznacza to, że nie ma sztywnych porad, które pomogą Ci wybrać idealną deskę. Obojętne, czy kupujesz ją w całości, czy też decydujesz się skompletować ją z dostępnych na rynku części, musisz po prostu spróbować różnych modeli! Rozmiaru deski nie dobiera się tak jak butów, które mogą okazać się zbyt luźne lub zbyt ciasne. Każdy deskorolkarz musi samodzielnie znaleźć sprzęt, który będzie mu odpowiadał. Preferencje danych osób różnią się od siebie, dlatego też jednym pasują deski szerokie i długie, a innym wąskie i krótkie. Sprawdź, co jest najlepsze dla Ciebie!

Szukasz deski? Uwzględnij swój wiek!

W czasie wyboru rozmiaru deskorolki warto wziąć pod uwagę wiek. W przypadku młodszych i niższych deskorolkarzy warto wybrać model węższy. Najmłodsi powinni zdecydować się na deskę w rozmiarze pomiędzy 7.00’’ a 7,5’’. Natomiast w przypadku osób w wieku 10-15 lat sprawdzą się deski odrobinę szersze – znajdujące się w przedziale między 7,5’’ a 8’’. Wybierając rozmiar deski, osoby w tym przedziale wiekowym powinny uwzględnić nie tylko swój wiek, ale i wzrost. Najstarsi deskorolkarze decydują się przeważnie na zakup deski o szerokości powyżej 8’’. Nie jest to jednak regułą, bo najważniejsze są indywidualne preferencje każdej osoby.

jak-sie-czuje-na-malej-desce

Rozmiary desek a ich przeznaczenie

Deski mają zazwyczaj pewne przeznaczenia. Nie traktuj ich jednak zbyt sztywno i eksperymentuj! Przykładowo, rozmiary desek od 7,5’’ do 8’’ są przeznaczone głównie do jazdy na ulicy i wykonywania podstawowych, technicznych trików. Natomiast większe rozmiary, jak od 8’’ do 8,25’’ sprawdzą się podczas jazdy w skateparku albo na rampie. Największe rozmiary, czyli te powyżej 8,25’’, wykorzystuje się typowo do jazdy na rampie, quaterach i basenach.

Rozmiary desek, które są dostępne w naszym sklepie, umożliwiają każdemu deskorolkarzowi dobór sprzętu dopasowanego do jego umiejętności, wzrostu, wieku, stylu jazdy i upodobań. Weź pod uwagę szerokość i długość deski, a na pewno uda Ci się dobrać sprzęt, dzięki któremu zaskoczysz znajomych swoim zwariowanym stylem jazdy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl