Pomysły na prezenty dla skejtów

1

pomysly-na-prezenty-dla-skejtow

Pomysły na prezenty dla skejtów

Skejci są bardzo wybredni jeśli chodzi o sprzęt i każdy ma swoje ulubione marki czy ulubiony rozmiar deski. Istnieje szansa, że kupisz niewłaściwy sprzęt, nawet jeśli uważasz, że jest fajny. Szukasz prezentu świątecznego, urodzinowego lub po prostu chcesz kupić znajomemu coś fajnego? Myślę, że mogę Ci pomóc. Zwykle dobrze jest porozmawiać z daną osobą i dowiedzieć się, co jej się podoba.

Przyjrzymy się kilku prezentom, które każdy skejt doceni. Omówię też kilka rzeczy, które mogą się okazać nietrafione.

Najlepsze prezenty dla skejtów

Masz szczęście ;) Te prezenty nie są drogie i można je łączyć. Polecam się dokładnie rozeznać jeśli chcesz kupić komuś trucki czy blat. Jak wcześniej wspomniałem można kupić coś nietrafionego mając dobre chęci. Liczy się myśl, ale jak już coś kupujesz to dlaczego nie kupić czegoś co doceni każdy skejt? Właściwy prezent zależy również od budżetu, wieku skejta i preferowanego stylu jazdy. Na przykład jeśli ktoś kocha jazdę na ulicy bardziej doceni właściwe buty niż osoba, która głównie jeździ w bowlu. Może nie zrobisz niespodzianki jeśli zapytasz o ulubioną firmę, rozmiar czy kształt deski lub trucków, ale będziesz pewny, ze trafisz w gust.

Wosk

Wosk to must have deskorolki, zwłaszcza jeśli ktoś jest pogromcą wszystkich okolicznych krawężników. Wosk sprawia, że chropowata powierzchnia staje się śliska i umożliwia grindowanie po przeszkodach. To niezbędny i tani prezent, który występuje w różnych kształtach i kolorach. Jest różnica w jakości, ale nawet gówniany wosk ze świeczki jest zawsze lepszy niż jego brak.

Przedział cenowy: 29 – 50 zł
Wiek: każdy
Dla kogo: dla skejtów ulicznych lubiących grindować i ślizgać się po rurkach i poręczach

Skate tool

Kolejnym prezentem, który każdy skejt naprawdę doceni to skate tool. Radzę rozglądać się za skate toolem, który posiada gwintownicę. Deksorolki często lądują na boku co skutkuje zmiażdżeniem nakrętek osi. Powoduje to uszkodzenie gwintu i utrudnia czasami wymianę nakrętek osi. Wysokiej jakości narzędzie to coś, co każdy skejt pokocha i często będzie używał. Jednym z najczęściej zadawanym pytaniem na skateparkach jest pytanie o skate toola.

Przedział cenowy: 40 – 100 zł
Wiek: każdy
Dla kogo: dla każdego, nawet fanów longboardu czy cruisowania  

Wizyta w lokalnym skateshopie lub karta podarunkowa

Jako dziecko zawsze byłem bardzo podekscytowany odwiedzinami w skejtshopach. W sumie kilkadziesiąt lat później niewiele się to zmieniło :D Jest cos magicznego w oglądaniu dużej ilości blatów z niesamowitymi grafikami. Aby było to bardziej ekscytujące, możesz do karty podarunkowej dorzucić kilka wlepek i zawinąć ja w grip tape zamiast pakować do torby podarunkowej.

Przedział cenowy: dowolny
Wiek: każdy
Dla kogo: karta podarunkowa jest dobra dla każdego. Wizyta w sklepie i zakupy na miejscu również :D

Plecak na deskorolkę

Nie jest to rzecz niezbędna, ale bardzo przydatna. Plecak na deskorolkę posiada z przodu dwa paski, którymi można zamocować deskorolkę. Lepszej jakości plecaki mogą być używane zarówno do pracy, jak i do szkoły. Niektóre modele mają specjalną przegrodę na laptopa. Upewnij się, że plecak ma odpowiednią ilość przegródek aby było miejsce na przechowywanie wosku, łożysk, telefonu czy montażówek.

Przedział cenowy: 100 – 300 zł
Wiek: każdy
Dla kogo: wszyscy

Łożyska

Z łożyskami nie można się pomylić. To zawsze coś czego potrzebuje każdy skejt i zawsze doceni taki prezent. Każdy lubi jeździć na nowych łożyskach lub mieć w plecaku zapasowy komplet.

Przedział cenowy: 40 – 150 zł
Wiek: każdy
Dla kogo: wszyscy

lozyska-bones-reds

Klej do butów

Najdroższą częścią deskorolki są w zasadzie buty. Buty zużywają się od odpychania, przestawiania nóg na blacie i tarcia przy robieniu trików. Tutaj do akcji może wkroczyć klej do butów Shoe Goo. Pozwala on naprawić buty i jeździć na nich dobre kilkadziesiąt godzin dłużej. Jest niedrogi, a dużo lepszy niż jego ppularna tania alternatywa – klej pała.

Przedział cenowy: 35 – 60 zł
Wiek: 10+
Dla kogo: dla skejtów lubiących robić triki

Montażówki

Montażówki oraz nakrętki na osie lub kingpina są tanim i użytecznym prezentem. Jeśli nie wiesz jaki rozmiar może się przydać to kup montażówki 1” z główką na imbus. Pasują do zdecydowanej większości deskorolek. Jest to tani i bardzo przydatny prezent.

Przedział cenowy: 19 – 40 zł
Wiek: 12-150
Dla kogo: wszyscy

kolorowe-montazowki

Grip tape

Grip tape to materiał przypominający papier ścierny, który sprawa, że stopy przyklejają się do deskorolki. Pozwala to wykonywać triki. Starsi skejci lubią zazwyczaj zwykły czary griptape ale młodsi kochają nadruki tematyczne.

Przedział cenowy: 20 – 70 zł
Wiek: 12+
Dla kogo: wszyscy

Markery

Niektórzy uwielbiają personalizować swoją deskorolkę zaczynając na cięciu swojego gripu w różne kształty, a kończąc na własnych rysunkach na blacie lub właśnie na grip tape. Markery są przy tym skuteczne, ale należy malować ostrożnie ponieważ grip tape może uszkodzić filcową końcówkę.

Nie jest to prezent dla każdego.

Przedział cenowy: 10 – 20 zł
Wiek: 9+
Dla kogo: wszyscy skejci, a najbardziej Ci, którzy lubią street art.

Poszwa na kołdrę

Dla najmłodszych skejtów deskorolkowa kołdra może się okazać niesamowitym prezentem. Dzieci do lat 12 docenią spanie pod taką narzutą mocna powiązaną z ich zajawką. Wiele marek deskorolkowych oferuje takie poszewki. Na temat jakości niestety nie mogę się wypowiedzieć, moja żona nie pozwoliła mi takiej kupić.

Przedział cenowy: 100 – 250 zł
Wiek: 6 – 12
Dla kogo: dla młodszych skejtów

Fingerboard lub handboard

Jest coś magicznego w teoretyzowaniu o następnych sztuczkach, których chcesz się nauczyć. Idealny do tego jest fingerboard lub handboard. Nawet ich jakość wykonania jest bardzo zróżnicowana. Tech Deck jest świetny dla początkujących, ale wciąż to tylko plastik. Jeśli wiesz, że czyjąś zajawką jest fingerboard wtedy warto zainwestować w drewniany secik.

Przedział cenowy: 30 – 230 zł
Wiek: 5+
Dla kogo: wszyscy

fingerboard

Bilety na skatepark

Jeśli w Twojej okolicy znajduje się skatepark, który wymaga opłaty za wstęp, może to być fajny prezent. Jazda na deskorolce jest świetna dla zdrowia psychicznego, więc zasadniczo dajesz im naprawdę zdrowy prezent, który na pewno się im spodoba.

Przedział cenowy: sprawdź swój lokalny park, Zajezdnia we Wrocławiu kosztuje 10 zł za sesję
Wiek: 9 – 99
Dla kogo: dla wszystkich posiadających kask ;)

Pudełko niespodzianka

Może to być torba lub pudełko z drobiazgami, które uwielbia każdy skejt. Jakiś tańszy skate tool, komplet montażówek, wlepki, karta podarunkowa i wosk. Coś z osobistym akcentem i mnóstwem gadżetów jest niesamowite. Taka mieszanka drobnych prezentów jest świetna gdy do dyspozycji jest mniejszy budżet. Dobieraj gadżety aż wypełnisz swój budżet. Zamiast owijać prezent standardową tasiemką możesz użyć zapasowej pary sznurowadeł, która będzie częścią prezentu ;)

Przedział cenowy: 10+
Wiek: każdy
Dla kogo: wszyscy

Spotify lub Apple Music

Skejci to ludzie tacy jak Ty i ja, a wszyscy kochamy muzykę! Dużo osób słucha muzyki podczas jazdy na deskorolce.

Przedział cenowy: na podstawie subskrypcji
Wiek: każdy
Dla kogo: wszyscy

Zapasowe sznurowadła

Zapasowa para sznurowadeł to jeden z najtańszych prezentów jakie możesz kupić skejtowi i będziesz mieć pewność, że zrobi z nich użytek.

Przedział cenowy: 5 – 20 zł
Wiek: 10 – 20
Dla kogo: skejci kochający street i techniczne sztuczki

Nietrafione prezenty

Niektóre produkty mogą wydawać się dobrym pomysłem, ale skejci zazwyczaj mają silne preferencje jeśli chodzi o sprzęt. Na przykład kupno zestawu trucków może niektórych zadowolić, ale niektórzy mogą ich nie docenić ponieważ chwilę zajmuje aż nowe trucki się wyrobią. To samo dotyczy nowego blatu. Każdy skejt ma swój ulubiony rozmiar i do tego rozmiaru dopasowane trucki. Warto się dowiedzieć, na czym jeżdżą i czy któraś część nie wymaga wymiany. W takim wypadku trucki lub nowy blat mogą okazać się świetnym prezentem.

Wiek również odgrywa pewną rolę. Starszy skejt, powiedzmy 30+ doceni ponowne wydanie jakiegoś oldschoolowego blatu, ale 16-latek może uważać inaczej.

Zakup kasku może być dobrym pomysłem, a noszenie go zawsze jest zalecane. Niewielu skejtów faktycznie je nosi. Jeśli kupiłeś DOBREJ JAKOŚCI deskorolkę i szukasz dopełniającego prezentu dla dziecka to kup kask.

Rzucimy okiem na kilka prezentów, które mogą, ale nie musza być dobrym pomysłem.

Kompletna deskorolka z supermarketu

Pod pojęciem deskorolka z supermarketu mam na myśli podejrzanie tanie deskorolki dostępne np. w popularnym serwisie aukcyjnym. Są one często masowo produkowane w chinach i przez to bardzo tanie. Nie wszystkie deskorolki są tam złe, ale pamiętaj, że lepiej kupić w sklepie specjalizującym się w sprzedaży sprzętu. Trzeba pamiętać, że cena idzie za jakością.

Cokolwiek związanego z hulajnogą

Podarowanie hulajnogi lub czegoś mocno związanego z hulajnogą skejtowi. To jak wręczenie fanowi Apple telefonu z Androidem - delikatnie rzecz ujmując. Polecane tylko wtedy gdy naprawdę nie lubisz danej osoby i nie chcesz być zaproszony na następną imprezę, którą będzie wydawać.

Skate trainers

Są one reklamowane jako narzędzia pomagające w nauce trików. W rzeczywistości nie oferują żadnej wartości i są stratą kasy. Więcej na ten temat pisałem tutaj.

Podsumowanie

Jest takie powiedzenie, że darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda i to myśl się liczy, jeśli chodzi o prezenty. Często chcesz podarować coś, co osobiście Ci się podoba. Myślę, że powyższy artykuł może Ci trochę pomóc. Skejci są przyzwyczajeni do swoich butów i deskorolek, a zmiana czegoś wymaga dostosowania się do nowego sprzętu. Zapytaj ich, niektórzy chcieliby nowy blat, trucki lub może buty. Jednak wybór odpowiedniej marki, rozmiaru czy kształtu jest kluczowy. Każdy lubi dawać i dostawać fajne prezenty ;)

Komentarze do wpisu (1)

22 listopada 2021

Dla bardziej pragmatycznych w odpowiedzi "co kupić dla skejta?" mogą pojawić się też skejtciuszki :D Bluzy, T-shirty, czapy ... nie wszyscy skejci to mężczyźni ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl