Jakie kółka do deskorolki pozwolą Ci na więcej?

0

Jakie kólka do deskorolki pozwolą Ci na wiecej


Deskorolka bez kółek jest jak dom bez fundamentów czy rower bez kierownicy. Wiadomo, że bez nich nie da rady! Stoisz przed wyborem swojej pierwszej deski? A może kółka w Twojej obecnej wymagają już wymiany? Sprawdź, jakie kółka do deskorolki wybrać i czym się kierować!

Rodzaje kółek

Czym się od siebie różnią? Czy tylko fajny design ma znaczenie? Jeśli już jakiś czas jeździsz na desce, wiesz, że wygląd to nie wszystko. Choć oczywiście nie jest bez znaczenia. Wybieraj wśród znanych, sprawdzonych marek, takich jak: Bones, Mini Logo czy OJ Wheels. Prócz jakości, jaką oferują, dają też pełną dowolność i możliwość wyboru. Jakie są więc rodzaje kółek i czym się kierować przy ich wyborze?

Cruiser do jazdy po mieście

Rozmiar oraz twardość. To główne kryteria, jakimi powinieneś się kierować. Wielkość kółek odpowiada za szybkość jazdy – im większe, tym szybsze. Jeśli lubisz jednak mieć dużą kontrolę nad swoją deską, wybierz te mniejsze. Może jazda nie będzie aż tak szybka i dynamiczna, ale na pewno bezpieczniejsza – to ważne szczególnie wtedy, kiedy nie jesteś jeszcze mistrzem. Pamiętaj, że twardość oznacza często wytrzymałość. Jest też odpowiedzialna za amortyzację i przyczepność do podłoża. Dobieraj ją do ulubionego stylu jazdy.

Wielkość

Najmniejsze dostępne kółka do deski mają średnicę 50 mm. Są nieco powolne, ale stabilne, więc wybierz je, gdy dopiero uczysz się trików. Jeśli jesteś stałym bywalcem skateparków, wybierz optymalną średnicę kółek, czyli do 58 mm. Jeżeli wolisz śmigać po mieście z prędkością światła, potrzebujesz konkretnych kółek, które za Tobą nadążą! Postaw na te o średnicy 59 mm i więcej.


Twarde koła do trików

Twarde czy miękkie?

Twardość kółek powinna być dobrana do stylu Twojej jazdy i stopnia zaawansowania. Skala twardości zaczyna się od odznaczenia 78a i sięga 100a i więcej. Optymalna i bezpieczna opcja to 96a – 99a. Jeśli jednak jesteś już bardzo wkręcony i jeździsz profesjonalnie, wybierz twardość powyżej 101a. 78a – 87a to kółka miękkie, z kolei 88a – 95a będą twardsze i tym samym szybsze.

Kochasz uliczne triki i jesteś w tym już naprawdę niezły? Wybierz twarde kółka. Masz deskę typu longboard? Styl cruising jest Twoim ulubionym? Celuj raczej w te miękkie.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jakie kółka do deskorolki wybrać, kieruj się swoimi umiejętnościami i tym, gdzie najczęściej uprawiasz skating. Nie ma jednych, uniwersalnych kółek idealnych dla wszystkich. Czasami metodą prób i błędów trzeba szukać swojego ideału.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl