Jak zacząć jeździć na deskorolce? Garść wskazówek dla początkujących

0

jak-zaczac-jezdzic-na-deskorolce

Wbrew pozorom płynna jazda na deskorolce jest bardzo prosta. Wystarczy, że odpowiednio się do tego zabierzesz. Najwięcej problemów napotkasz na początku nauki, kiedy musisz opanować podstawowe zasady jazdy. Potem pozostaje Ci już tylko regularnie trenować, aby móc wykonać różnego rodzaju triki, i pamiętać o ugiętych nogach, aby łatwiej utrzymać równowagę. Chcesz wiedzieć, jak zacząć jeździć na deskorolce? Oto kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym opanujesz umiejętność skateboardingu!

Jak nauczyć się jeździć na deskorolce – zacznij od podstaw!

Aby opanować jazdę na deskorolce, zacznij od podstaw. Dzięki temu będzie ci łatwiej nauczyć się nowych tricków. Oto kilka porad, z których dowiesz się, jak zacząć jeździć na deskorolce.

Zachowaj równowagę

Najważniejsze w stabilnej jeździe na deskorolce jest spinanie mięśni brzucha, delikatne pochylanie się i uginanie kolan. Dzięki temu złapiesz odpowiedni kąt i łatwiej utrzymasz się na deskorolce. Będziesz mieć też większą kontrolę nad sprzętem.

Odpychaj się od podłoża

Kluczem do sukcesu, jak zacząć jeździć na deskorolce, jest odpowiednia pozycja. Jedną stopę stawiasz na desce w okolicach przednich śrub montażowych. Następnie odpychasz się drugą stopą od podłoża i stawiasz ją w tylnej części deski. Pamiętaj, że na deskorolce stoisz bokiem do kierunku jazdy. Taka pozycja jest nie tylko wygodna, ale także bezpieczna.

odpychanie-na-deskorolce

Naucz się skręcać

Sekret tego, jak jeździć na deskorolce, tkwi w przenoszeniu ciężaru ciała na palce lub pięty oraz nacisku na prawą, lub lewą stronę blatu. Deska powinna lekko się przechylić, a Ty będziesz mógł skręcić w wybranym przez siebie kierunku. Na koniec skrętu zmniejszy nacisk na deskę i wyprostuj sylwetkę.

Opanuj umiejętność hamowania

W kwestii tego, jak nauczyć się jeździć na desce, to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie musisz opanować. W końcu kiedyś trzeba się zatrzymać. Metodę hamowania powinieneś wypracować indywidualnie. Zazwyczaj uzależniona jest ona od stylu jazdy. Najprostszym sposobem jest po prostu zejście z deskorolki. Jednak gdy chcesz tylko lekko zahamować, przyciśnij z wyczuciem stopę, którą się odpychasz do podłoża.

Jak zacząć jeździć na deskorolce? Bezpieczeństwo to podstawa!

Aby zapobiec otarciom, siniakom i poważnym kontuzjom, wyposaż się w ochraniacze i kask. Chcąc dobrać odpowiednie akcesoria, skorzystaj z wysokiej jakości sprzętu. Znajdziesz go w ofercie naszego sklepu. W kwestii tego, jak jeździć na deskorolce, pamiętaj również, aby dopasować sprzęt do wzrostu, długości stopy, wagi oraz swoich umiejętności.

Elementów jazdy na deskorolce warto uczyć się powoli. Kiedy nauczysz się wykonywać manewry wolno, o wiele łatwiej powtórzysz je w szybszym tempie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl