Deskorolka zawitała na Igrzyskach Olimpijskich na stałe!

0

deskorolka-zawitala-na-igrzyskach-olimpijskich-na-stale

Deskorolka zawitała na Igrzyskach Olimpijskich na stałe!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles 2028 deskorolka stanie się pełnoprawnym, stałym sportem olimpijskim! Inwestycja skateboardingu w oficjalny status Igrzysk wynika z ogromnego sukcesu igrzysk olimpijskich w Tokio i emocji, które już teraz towarzyszą Paryżowi 2024.

Wejście deskorolki do stałego panteonu dyscyplin olimpijskich otwiera nowe możliwości dla skejtów, którzy stają się oficjalnie uznanym członkiem sportowej rodziny olimpijskiej. Mam cichą nadzieję, że te możliwości staną się widoczne dość szybko niezależnie od stopnia zaawansowania. Liczę, że infrastruktura miejska będzie bardziej przyjazna dla skejtów i planowana przez ludzi, którzy faktycznie poruszają się w inny sposób niż tylko samochodem.

LA28-Sky-Brown-logo-550

Powyższe logo zostało zaprojektowane przez brązową medalistkę z Tokio – Sky Brown i reprezentuje jej zabawną osobowość i doświadczenie z jazdy na deskorolce, skupiając się na jej ulubionym miejscu w kultowym skateparku Venice Beach.

„Z moim „A” chcę aby ludzie byli inspirowani. (…) Tak łatwo jest powstrzymać się od spróbowania czegoś co wydaje się przerażające. Chcę, aby moje „A” pomagało ludziom wierzyć w siebie i robić to, co kochają. Wtedy nikt nie może Cię powstrzymać.”

Trzymam mocno kciuki za przyszłych olimpijczyków jak i za teraźniejszych skejtów! :) Nie będę ukrywał, że widzę w tych wydarzeniach duże możliwości dla naszych rodzimych miejskich surferów ale również mam pewne obawy. Jak w każdym sporcie olimpijskim potrzebne są związki. Mam nadzieję, że PSF nie okaże się w przyszłości tak „zdziadziały” jak inne związki sportowe. Liczę, że będą promować deskorolkę, a nie kolesiostwo. Czas pokaże, a my będziemy patrzeć na ręce ;)

logo-deskorolka-igrzyska-olimpijskie

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl