Deskorolka - triki, od których warto rozpocząć naukę

0

triki-od-ktorych-warto-rozpoczac-nauke

Jazda na deskorolce to ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Warto również pamiętać o tym, że jest to także sport. Wielu osobom deskorolka kojarzy się z trikami. Rzeczywiście tak jest - można je próbować wykonywać już na początku swojej przygody z deską. Okazuje się, że opanowanie podstaw nie musi być wcale bardzo trudne. 

Deskorolka - triki dla osób początkujących

Deskorolka i triki to dla wielu osób pojęcia wręcz synonimiczne. W praktyce jazda na deskorolce ma wiele różnych form. Jednak prędzej czy później każdy chce wykonywać różnego rodzaju triki. Na samym początku zazwyczaj nie jest zbyt łatwo utrzymać się na deskorolce, a co dopiero wylądować jakiś trik. Nie warto się jednak zniechęcać. Dobrze jest na starcie wybrać triki na deskorolce dla osób początkujących i cierpliwie trenować. Pisałem wcześniej na temat trików, które można wykonać jeszcze przed ollie tutaj.

Warto przy tym pamiętać, że jazda na deskorolce bywa niebezpieczna. Nie trzeba wydawać majątku na sprzęt, ale warto zadbać o akcesoria ochronne wysokiej jakości. Podstawa to dobry kask i ochraniacze

Deskorolka i triki - od czego zacząć?

Deskorolka i triki to połączenie doskonałe. Najpierw należy jednak zacząć od opanowania podstaw, a więc samej jazdy. Tylko wówczas można przystąpić do nauki bardziej skomplikowanych ewolucji. 

Osoby początkujące często mają problem, aby odnaleźć się we wszystkich nazwach trików i sposobie ich wykonywania. Ollie to nic innego jak podskok na desce. Warto zacząć naukę trików właśnie od niego. Jest to zresztą podstawa wielu innych sztuczek. Prezentuje się przy tym bardzo efektownie.

Wariacją Ollie jest Frontside. W tym przypadku wyskakuje się z deską i ląduje odwrotnie w stosunku do pozycji startowej.

Warto też wspomnieć o Backside. Jest to trik podobny do Frontside, tylko obracamy się w przeciwnym kierunku. 

Kickflip to obrót deski względem jej własnej osi symetrii. Kickflipa zaczynasz tak samo jak ollie - od podskoku i podczas przeciągania przedniej nogi "kopiesz" w nos co powoduje wykonanie triku :D

Cierpliwość kluczem do sukcesu

Jazda na deskorolce jest sportem, w którym postępy następują dość szybko. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość, determinacja i regularność. Pierwsze triki kończyć się mogą niepowodzeniem - upadkami, kontuzjami, obiciami. Jednak nie należy się zbyt szybko zniechęcać. Pierwsze sukcesy przyjdą szybciej, niż się można spodziewać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl