Co zabrać ze sobą na deskę?

0

11 rzeczy, które warto mieć ze sobą podczas sesji na desce

Zawsze noszę ze sobą więcej rzeczy niż tak naprawdę powinienem i przez większość czasu ich nie potrzebuję. Są jednak dni, że posiadanie zapasowego łożyska lub nakrętki może uratować Twoją sesję przed przedwczesnym zakończeniem. Nie chodzi tez o samego siebie, czasem możesz mieć okazję poratować innego skejta w potrzebie, a dobro wraca :)

Czasami może Ci się rozwalić łożysko, czasem trzeba nawoskować przeszkodę, a czasem nie będziesz się miał po prostu w co wysmarkać. ;) Spójrzmy co powinno się znaleźć w plecaku.

1. Skate tool

Najważniejszą rzeczą, którą naprawdę warto mieć ze sobą kiedy jeździsz na deskorolce jest skate tool. Nie każde narzędzie jest takie samo, a naprawdę dostajesz to za co płacisz. Jeśli raz zainwestujesz w porządne narzędzie to zapewne będzie Ci służyło tak długo aż go nie zgubisz.

Skate tools


2. Dodatkowe łożysko lub dwa

Łożyska mają to do siebie, że się psują, a zwłaszcza te tańsze. Zawsze mam przy sobie jeden dodatkowy zestaw w plecaku. Nie musisz nosić przy sobie nowej paczuszki łożysk. Jak będziesz miał stare, ale jare ;) to też będzie dobrze.

3. Montażówki

Montażówki zwykle się niszczą gdy je za mocno dokręcisz lub gdy się z czasem zużyją. Posiadanie zestawu montażówek w plecaku jest dobrym pomysłem. Nie będziesz ich potrzebował za często, ale jak już zajdzie taka potrzeba będziesz się cieszył, że zajmują swoje miejsce w plecaku.

4. Nakrętki na trucki

Nakrętki osi ulegają zniszczeniu, a przy częstym primo bardzo szybko się zużywają. Są tanie i mogą uratować Ci sesję.

5. Scyzoryk

Do przecinania sznurowadeł lub wyrównania griptape możesz użyć scyzoryka. Przyda się przy otwieraniu różnych rzeczy, możesz odciąć kawałek brzydko przyklejonej klejpały na bucie itp. Wymienić można naprawdę bardzo wiele dobrych powodów aby posiadać scyzoryk w plecaku.

6. Apteczka lub zestaw pierwszej pomocy

Tego nauczyłem się na własnej skórze. Nawet nie wiecie jaką ulgę mi przyniosło posiadanie altacetu w plecaku po tym jak mój piszczel przywitał się z bliska z deseczką postawioną na primo. Od tamtego czasu jeszcze w plecaku wylądował bandaż, a ze wspomnianej maści już nie tylko ja korzystałem.

7. Przekąski i napoje

Nawadnianie jest bardzo ważne, a jazda na deskorolce zawsze sprawia, że chce się pić. Zawsze ze sobą zabieram wodę i to minimum butelkę 1,5l. Jeśli sesja jest rewelacyjna, że się nie chce wracać do domu to często bywa zbyt mało. Jeśli chodzi o jedzenie to banany działają cuda jeśli chcesz nabrać szybko energii, a od przyjaciela podpatrzyłem zabieranie ze sobą suszonych daktyli. Zawsze mu towarzyszą gdy idzie uprawiać dłużej jakiś sport. Co będziesz jadł zależy od Ciebie, warto o tym pomyśleć.

8. Wosk

Wosk świetnie się nadaje do sprawienia, że każda przeszkoda stanie się „przejezdna”. Ważne aby nie przesadzać z woskowaniem i jeśli przeszkody są już dość śliskie, a dla Ciebie i tak za mało – posmaruj sobie trucki od spodu, nose czy tail. Nawet blat od spodu możesz sobie przesmarować – zależy co aktualnie katujesz. Wosk może się topić jak jest gorąco, więc warto trzymać go w plastikowej torbie lub chociaż w zwykłej foliówce.

9. Sznurowadła

Zrywanie sznurowadeł jest wpisanie w ten sport. Zwykle można je skrócić i związać ze sobą końcówkami, ale długoterminowo trzeba będzie je wymienić. Na szczęście buty do deski zazwyczaj są dostarczane z dodatkową parą sznurowadeł, którą od razu możesz przełożyć do plecaka ;)

10. Telefon

Prawdopodobnie i tak zawsze masz go przy sobie – takie czasy. Przyda się gdy trzeba wezwać pomoc, zamówić jakieś żarcie nie mówiąc już o nagrywaniu swoich sekw i robieniu niesamowitych zdjęć. Warto też pomyśleć o powerbanku jak nie ma gdzie się podładować.

11. Chusteczki

Co tu dużo mówić, wytrzesz nimi nos, ręce i nie tylko jak zajdzie taka potrzeba XD

Mniej istotne rzeczy, które warto mieć

Gwintownica

Na szczęście mój skate tool posiada również gwintownicę, ale zdecydowana większość ich nie ma. Jest niewielka szansa, że będziesz potrzebował gwintownicę podczas sesji, ale jak nie będziesz mógł umieścić nakrętki z powrotem na trucku będziesz wdzięczny, że akurat masz ją przy sobie.

Shoo Goo

Nie noszę ze sobą Shoo Goo, ale tylko z tego powodu, że mi się skończył :D Zawsze mam przy sobie 1 klejpałe (wkład do pistoletu do klejenia na gorąco). To czy Ci się przyda zależy w dużej mierze od kondycji Twoich butów. Każde buty są w końcu zjadane przez papier ścierny, a za pomocą Shoo Goo lub tańszej i gorszej alternatywy – klej pały – możesz przedłużyć życie swoich butów.

Odpowiedni plecak

Możesz mieć plecak dedykowany do deskorolki i takie są najlepsze. Posiadają mnóstwo kieszeni, w których możesz sobie ładnie poukładać swoje niezbędniki i będziesz dokładnie wiedział gdzie co jest. Nie wspominając już, że dedykowane plecaki posiadają specjalne mocowania do deskorolki, które są bardzo wygodne. Jedynym minusem jest to, że w końcu griptape może „przeżreć” Twój plecak lub torbę, chociaż niektóre plecaki radzą sobie z tym lepiej od innych. Jak w większości przypadków – dostajesz to za co płacisz.

Zestaw częsci zapasowych independent


Podsumowanie

Gdybym miał wybrać jedną rzecz z powyższej listy i tylko ją nosić przy sobie to na pewno byłby to skate tool. Nie potrafię zliczyć ile razy ktoś pytał o skate toola. Teoretycznie zawsze ktoś go ma przy sobie, ale co jak jesteś na desce z samego rana i nie ma nikogo innego na skateparku?

Większości z tych rzeczy nie będziesz potrzebował codziennie (no może oprócz wody), ale jak już przyjdzie ten moment będziesz sam sobie wdzięczny, że masz wszystko ze sobą. Pamiętaj aby odkładać swój plecak w bezpiecznym i ustronnym miejscu. Niektóre miejsca są bezpieczniejsze ale tak czy inaczej warto zawsze mieć oko na swoje rzeczy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl