19 powodów dlaczego warto zacząć jeździć na deskorolce

2

19-powodow-dlaczego-zaczac-jezdzic-na-deskorolce

19 powodów dlaczego warto zacząć jeździć na deskorolce

Jeśli zastanawiasz się czy nie zacząć nauki jazdy na deskorolce, ale jesteś trochę rozdarty i się boisz – nie masz powodu do obaw. Jazda na deskorolce to świetny trening i przy okazji poznasz wielu przyjaciół. To naprawdę nie jest takie trudne na jakie wygląda, jest doskonałym antydepresantem i daje wiele satysfakcji. Oto 19 powodów dla których warto zacząć jeździć na deskorolce!

 1. Poznasz przyjaciół na całe życie

Gdybym mógł się cofnąć w czasie – zacząłbym jeździć wcześniej, a nie dopiero po 30stce. Po przeprowadzce do nowego miasta byłem niechętny do poznawania nowych osób. Uważałem, że wszystkich przyjaciół zostawiłem w miejscu gdzie dorastałem przez 28 lat. Mając 32 lata sięgnąłem po deskorolkę. Podstaw uczyłem się pod okolicznym przedszkolem ponieważ tylko tam jest przyjemna nawierzchnia do jazdy. Gdy się już trochę opierzyłem udałem się na skatepark. Poznałem tam nowych ludzi, z którymi już po dość krótkim czasie mogę podzielić się wszystkimi swoimi myślami, nawet tymi mrocznymi. Wiem, że mogę na nich liczyć w potrzebie. Nawet jeśli się rozjeżdżamy za rodziną, pracą czy przygodą – ponowne nasze spotkania są takie jakbyśmy widzieli się nie dawniej jak wczoraj. Przyjaciele na deskorolce są najlepszymi, jakich możesz mieć (z kilkoma wyjątkami) i pozostają przyjaciółmi na całe życie.

kumple-na-cale-zycie

 1. To jest stosunkowo tani sport

Deskorolki nie są tak naprawdę drogie w porównaniu do innych sportów. Można je porównać do chodzenia na siłownię i opłacania abonamentu. Nawet jak łamiesz blaty i robisz dziury w butach, nadal jest to tańsze w porównaniu do innych sportów. Kiedy patrzę na komponenty mojego roweru i porównuję je do jazdy na deskorolce, to deska jest tania jak barszcz. Mogę sobie pozwolić na kilka dedykowanych kompletów do różnych celów w porównaniu do jednego roweru. Oczywiście te widełki mogą rosnąć, ale dobre trucki mogą Ci służyć latami, dobre koła też wytrzymają ponad sezon. Dobrą kompletną deskorolkę dla początkujących kupisz za około 400 złotych.

 1. Możesz jeździć kiedy tylko chcesz

W zależności od pogody możesz jeździć na deskorolce, kiedy tylko chcesz. Nie ma potrzeby nigdzie jechać (chyba, że odwiedzasz odległy park), możesz po prostu złapać deskę i iść. Gdy pogoda nie dopisuje, wystarczy garaż, przejście podziemne lub parking podziemny.

 1. Zdrowe ćwiczenie

Jazda na deskorolce do świetne ćwiczenie. Spalasz mnóstwo kalorii i możesz jeździć godzinami. Jazda na deskorolce wzmacnia nogi i korpus. Twoja dominująca noga może być nieco umięśniona w porównaniu z drugą nogą. Jazda na deskorolce może zastąpić cardio, a odpychanie znacznie poprawi Twój ogólny stan zdrowia i kondycję.

 1. To nie jest tak niebezpieczne jak się wielu ludziom wydaje

Jazda na deskorolce nie jest niebezpieczna. To błędne przekonanie ma związek z początkami skateboardingu, kiedy technologia nie była na takim poziomie na jakim jest dzisiaj. Zły sprzęt się psuje i prowadzi do kontuzji. W rzeczywistości jest to stosunkowo bezpieczny sport w porównaniu do innych. Koszykówka czy piłka nożna jest o wiele bardziej niebezpieczna, gdy spojrzysz na statystyki. Po prostu nie rób niczego, na co nie jesteś gotowy i rób triki zgodne z Twoim poziomem. Większość kontuzji wiąże się z próbą zrobienia czegoś, co przekracza Twój poziom umiejętności. Powoli buduj swoją pewność siebie i pracuj nad sztuczkami.

normal-people-vs-skaters

 1. Deskorolka to świetny środek transportu

Deska to świetny środek transportu. Nie są nieporęczne i można je łatwo nosić. Samo używanie deskorolki do dojazdów pomoże Ci nauczyć się równowagi, a gdy poczujesz się komfortowo, możesz przejść do bardziej zaawansowanych rzeczy. Samo skakanie pod krawężnik i jazda po ulicy jest bardzo fajna.

 1. Deskorolka jest dla wszystkich w każdym wieku

Deskorolka jest dla wszystkich grup wiekowych, nie tylko dla dzieci. Znam, którzy zaczęli jeździć na deskorolce po trzydziestce ludzi (sam jestem taką osobą) i nabrali umiejętności. Pewnie, że jest trochę trudniej i trzeba włożyć w to trochę więcej serca i wysiłku gdy jesteś starszy, ale każdy może nauczyć się jeździć na deskorolce. Widzę starszych i młodych skejtów cieszących się wspólną pasją. Wiek tak naprawdę nie ma znaczenia.

 1. Deskorolka jest świetna na refleks

Jazda na deskorolce wymaga dużo skupienia i kontroli. Poprawisz równowagę i nauczysz się prawidłowo spadać. To uratowało mnie kilka razy w innych zdarzeniach. Udało mi się odskoczyć przed pędzącym i nieopanowanym przez dzieciaka rowerem. Jeśli ciężko Ci się na czymś skupić, deskorolka może Ci w tym pomóc.

 1. Deska pomaga być szczęśliwszym

Jazda na deskorolce sprawia, że jestem szczęśliwy i jestem przekonany, że dotyczy to wielu skejtów. Nawet w gorsze dni jazda na deskorolce sprawia mi wiele przyjemności. Wykonanie sztuczki, którą ćwiczysz od dłuższego czasu, naprawdę może przynieść Ci niekontrolowany wybuch radości. Chcesz po prostu wracać na deskę i uczyć się następnych rzeczy.

 1. Nie musisz być prosem aby dobrze się bawić

Bez względu na to jak dobry jesteś zawsze opanujesz przynajmniej kilka sztuczek. Chociaż czasami droga może być frustrująca, jeśli nie uda Ci się wykonać tego flipa po raz setny. Warto wtedy na chwilę odłożyć dany trik na bok i przejść do innego. Frustracja zwykle sprawia, że jesteś mniej skoncentrowany. Nie musisz być profesjonalistą. Skejci na wszystkich poziomach dobrze się bawią i jeżdżą na miarę swoich możliwości. Bardziej doświadczeni skejci wiedzą jak to jest uczyć się podstawowych trików i większość z nich będzie Cię szanować za to, że próbujesz.

 1. Deskorolka pomaga budować pewność siebie

Jazda na deskorolce pomaga ogólnie stać się bardziej pewnym siebie. Musisz zmusić się i zaangażować, gdy próbujesz zrobić coś co na początku wydaje się przerażające. Kiedy już się zmusisz wyjść ze swojej strefy komfortu i wykonasz sztuczkę, poczujesz się znacznie pewniej, gdy będziesz podążać za swoim kolejnym celem.

 1. Nie ma innego sportu takiego jak deskorolka

Wielu skejtów nie przepada za innymi sportami, a tylko niewielki odsetek odwiedza siłownię. Chcą czegoś innego i poświęcają się deskorolce. Wielu moich przyjaciół pochodzi z zupełnie odmiennych środowisk, ale wszyscy dzielimy pasję do jazdy na desce. Nikt nie dba o Twój „status społeczny” o ile nie zachowujesz się wobec innych jak kutas.

dont-be-a-dick

 1. Postęp jest satysfakcjonujący

Gdy zdobędziesz podstawy i będziesz wiedział jak trzymać odpowiedni balans na desce, zaczniesz robić postępy. Triki, które na początku wydawały się niemożliwe, są teraz w zasięgu ręki. Ćwiczenie w kółko, aż uda Ci się wylądować to jedno z najlepszych uczuć na świecie. Gdy będziesz ćwiczyć, zauważysz, że robisz coraz większe postępy. W pewnym momencie wykonasz tego flipa 9 na 10 razy.

 1. Jazda na deskorolce wygląda ZA-JE-BI-ŚCIE

Nawet najbardziej podstawowe triki mogą wyglądać imponująco. Jazda na deskorolce wygląda na naprawdę trudną i ryzykowną z innej perspektywy. Wiele osób nie potrafi pojąć jak te wszystkie triki są robione. Wcześniej czy później spotkasz kogoś, kto krzyknie z drugiej strony ulicy: „HEJ ZRÓB KICKFLIPA”. To czasami jest denerwujące, no ale nie można ich winić.

zrob-kickflipa

 1. Porażka Cię wzmocni

Podczas nauki nowego triku upadniesz wiele razy, dopóki nie zrobisz tego dobrze. Kiedy już to zrobisz, przygotuj się na słodki przypływ adrenaliny. Czyste poświęcenie i oddanie dopóki nie wykonasz sztuczki jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących uczuć, jakie możesz napotkać. Ciężko na to pracujesz, a to wymaga krwi, potu i łez. Płacz jednak nie wchodzi w grę, ból jest częścią porażki, więc po prostu wstań i spróbuj ponownie.

 1. Deskorolka zwiększy Twoją tolerancję na ból

Będą gleby, niektóre lekkie, czasem upadniesz mocniej. Nie próbuję Cię tutaj demotywować, ale ból jest częścią jazdy na deskorolce. Po chwili po prostu wzruszysz ramionami. Czasami boli kilka sekund i jesteś jak nowonarodzony. Chcesz wykonać trik bez względu na wszystko. Strach zniknie, nie będzie bolało jak kiedyś. Z czasem nauczysz się upadać tak aby zupełnie nic sobie nie zrobić.

 1. Zapomnisz o problemach

Uważam, że jazda na deskorolce jest lepsza niż wizyta u psychiatry. Już nie mówiąc o kosztach. Cena deskorolki to tak naprawdę cena dwóch wizyt. Kiedy jeżdżę na deskorolce, nie myślę o niczym innym. Liczę się tylko ja i moja deska. Mój mózg przestaje po chwili martwić się jakimikolwiek problemami. Moja deskorolka jest moim osobistym terapeutą i mogę umówić się na wizytę w dowolnym momencie. No chyba, że pada deszcz…

 1. Możesz jeździć sam lub z przyjaciółmi

Wspaniałą rzeczą w jeździe na deskorolce jest to, że możesz robić to samotnie i świetnie się bawić. Jest jeszcze lepiej, jeśli masz kilku przyjaciół z którymi możesz pojeździć. Jazda na desce z przyjaciółmi jest bardziej motywująca i dużo więcej się nauczysz. Wykorzystaj to w pełni i odwiedź park aby poznać nowych ludzi. Bądź miły i otwarty, a łatwo się zaprzyjaźnisz. Nowi ludzie mogą pomóc Ci wymyślać sztuczki i poinstruować Cię, co zrobić aby być lepszym.

 1. To nie jest takie trudne jak się wydaje

Jazda na deskorolce może wydawać się trudna, ale tak naprawdę taka nie jest. Najtrudniej jest iść dalej, jeśli czujesz, że nie robisz postępów. Zanim zaczniesz robić postępy, trzeba dobrze zapoznać się z podstawami. Wielu początkujących popełnia błąd, próbując wykonać ollie i kicflipa pierwszego dnia po zakupie deskorolki. To po prostu naprawdę zły pomysł i sprawi, że będziesz sfrustrowany. Naucz się najpierw balansować, jak prawidłowo jeździć i jak upadać zanim przejdziesz do ollie. Jak się uczyłeś chodzić to też najpierw raczkowałeś, potem chodziłeś, następnie biegałeś, a dopiero później zacząłeś skakać. Nie popełniaj błędu pomijania podstaw.

Komentarze do wpisu (2)

1 sierpnia 2023

To wszystko jest prawdą deskorolka jest super

1 sierpnia 2023

To prawda deskorolka jest super na kondycję i na zabawę wzmacnia odporność

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl